“Edhe pse e dëmtuar, anija do të arrijë në port”, habit Kielini: Çdo mbrëmje studioj me video kundërshtarët

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2021 | 19:59


“Edhe pse e dëmtuar, anija do të arrijë në port”, habit Kielini: Çdo mbrëmje studioj me video kundërshtarët

Juve nuk po kalon një moment aspak të mirë, ku më në fund pas 5 ndeshjesh, bardhezinjtë arritën fitoren e parë në Serinë A duke mundur 2-3 Specian.
kielini

Megjithatë kapiteni i bardhezinjve, Xhorxho Kielini kërkon durim pasi sipar tij ‘’anija do të mbërrijë në port pas stuhisë’’.

Stuhia te Juve- ‘’Duhet durim! Në futbollin e sotëm nuk ka kurrë, nuk ka kohë, por pas goditjeve të mëdha shërben për të rregulluar dhe gjetur ekuilibrin e ri . Ne ​​duhet ta udhëheqim anijen edhe gjatë stuhisë, kjo do të jetë e mundur me punë dhe sakrifica. Anija në port do të mbërrijë , ndoshta e dëmtuar por do të arrijë’’.

Faulli ndaj Saka në finale të Europianit- ‘’Para së gjithash, nuk prisja të bëhesha meme e verës. Pas bëmës së mahnitshme për evropianët do të ishte mirë të mos zgjohesha kurrë, unë për fat të keq u zgjova’’.

Kupa e Botës- ‘’Mund të jem atje, ndihem mirë, por duhet të mendojmë për të tashmen’’.

Raporti me teknologjinë- ‘’Mbrëmjen para ndeshjes unë kaloj 30 minuta duke studiuar të dhënat dhe videot e kundërshtarëve të mi. Shumë vite më parë kjo nuk do të ishte e mundur. I përdor ato për të parë se si jam, për të matur performancën time’’, është shprehur Kielini.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/