E veçanta me kampionatin shqiptar, nuk bie asnjë skuadër nga kategoria

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 29, 2020 | 23:57


E veçanta me kampionatin shqiptar, nuk bie asnjë skuadër nga kategoria

Të mërkurën luhen të gjitha ndeshjet e Kategorisë së Dytë, që Grupin A sezonin e ri e ka me 14 skuadra, kurse Grupin B me 13 skuadra.

Akademite

Bulqiza, Valbona dhe Labëria debutojnë në këtë kategori, ku në fakt duket se askush nuk bie një kategori më poshtë. Skuadrat që ranë sezonin e fundit e shohin vetën sërish në kampionat, edhe pse rregullorja parashikon rënien direkt të dy skuadrave të çdo grupi.

Ndryshe nga Kategoria e Parë, ky është një kampionat që zhvillohet me vetëm dy faza dhe në fund luhen edhe ndeshjet e “play off”-it dhe “play out”-it.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/