“E urrej këtë sport”, tenisti francez shokon me rrëfimin: Në Uimbëlldon luaj vetëm për para

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 29, 2022 | 12:54


“E urrej këtë sport”, tenisti francez shokon me rrëfimin: Në Uimbëlldon luaj vetëm për para

Aventura e tenistit francez Benoit Paire ka përfunduar pas disfatës ndaj tenistit Halis, i cili i dha fund aventurës në këtë turne për 33-vjeçarin.

6456456

Paire ka shokuar me një deklaratë në përfundim të aventurës ku në një intervistë për “L’Equipe” ka deklaruar se e urren tenisin për shkak të problemeve me ankthin dhe se mori pjesë në Uimbëlldon vetëm për para.

“Mora pjesë vetëm për para? Po sepse për ato shifra do kisha shkuar kudo.

U urrej tenisin në këtë moment ku ndodhem, ankthi që ndjej në fushë ma ka sjellë këtë gjë. Sa herë duhet të luaj mendoj si të mbarojë sa më shpejt që të largohem.

Për fat të keq kjo është situata ku ndodhem tani dhe ajo që ndjej.”, u shpreh Paire.

PANORAMASPORT.AL