E TRISHTË/ U infektua me Koronavirus, ndërron jetë ish-kampioni i njohur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2021 | 23:51


E TRISHTË/ U infektua me Koronavirus, ndërron jetë ish-kampioni i njohur

Sporti dhe motoçiklizmi është në zi. Fausto Gresini është ndarë nga jeta në moshën 60-vjeçare pasi nuk e fitoi dot betejën me koronavirusin.

fausto gresini

Ish-motoçiklisti i njohur në karrierën e tij si pilot ka fituar dy tituj kampion në klasin 125 kubik në vitet 1985 dhe 1987, ai krijoi një skuderi në Moto GP me emrin e tij. Pasi krijoi skuderinë e tij, ai në ekip kishte emra të mëdhenj të botës së Moto GP si Marko Simonçeli, Sete Zhibernao, Toni Elias dhe Loris Kapirosi.

Italiani u infektua me COVID-19 në muajin dhjetor ku u shtrua në spitalin e Imolës dhe pasi gjendja e tij u përkeqësua ai u transferua tek spitali i Bolonjës nga ku aty ndërroi dhe jetë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/