E TRISHTË/ Ndahet nga jeta ish-shoku i Kristiano Ronaldos që luajti me Dinamon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 27, 2020 | 21:02


E TRISHTË/ Ndahet nga jeta ish-shoku i Kristiano Ronaldos që luajti me Dinamon

Ish-futbollisti argjentinas Mauricio Hanuk është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 43-vjeçare.

5ecda24f0cf2634381ae8adf

“Turku” vuante nga kanceri në stomak, ndërsa ishte shtruar në spital me probleme në mëlçi dhe veshka.

Ai ka qenë shok skuadre me Kristiano Ronaldon në vitin 2002-2003 te Sporting Lisbona, ndërsa rruga e tij në karrierë ka kaluar dhe në Shqipëri teksa luajti për Dinamon në vitin 2008.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com