E shpalli të vdekur, Maradona “kap” personin që përhapi lajmin e rremë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 16:51

E shpalli të vdekur, Maradona “kap” personin që përhapi lajmin e rremë

Legjenda e Argjentinës dhe njëkohësisht e futbollit, Diego Armando Maradona ka zbuluar njeriun i cili para dy muajsh kishte deklaruar se “El Pibe de Oro” kishte vdekur. E gjithë kjo është bërë e mundur me ndihmën e ekspertëve të teknologjisë të cilët kanë arritur të gjejnë personin në fjalë.

maradona

Ndërkohë që vetë Maradona kishte vendosur një shpërblim të madh për atë që gjente personin i cili bëri ëktë veprim. Ky lajm i rremë përhapi panik dhe familja e sih-lojtarit të Argjentinës ishte shumë e shqetësuar.

www.minuta90.com