E rrallë “tre A-të” shqiptare që përfaqësojnë Kombëtare të ndryshme

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 9, 2018 | 22:46

E rrallë “tre A-të” shqiptare që përfaqësojnë Kombëtare të ndryshme

Tre shqiptarë që luajnë për tre kombëtare të ndryshme. Ky është rasti më i veçantë i familjes Ajeti. Arlind Ajeti, Albian Ajeti dhe Adonis Ajeti janë tre vëllezër të cilët përfaqësojnë tre Kombëtare të ndryshme, përkatësisht, Shqipërinë, Zvicrën dhe Kosovën.

ajeti-587x396

Ndërkohë duket se djemtë kanë qenë të imponuar nga babai i tyre për të bërë këto zgjedhje. Kjo pasi ditët e fundit ai është shprehur: “Unë kam tre djem, njëri do të luaj për Shqipërinë, njëri për Zvicrën dhe tjetri për Kosovën”.

www.minuta90.com