E RRALLË/ Për herë të parë pas 61 vitesh, Anglia bën arritjen e pazakontë ndaj Islandës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 18, 2020 | 23:32


E RRALLË/ Për herë të parë pas 61 vitesh, Anglia bën arritjen e pazakontë ndaj Islandës

Anglia ka vendosur një arritje për historinë e kombëtares së saj. Për herë të parë në 61 vite, “3 Luanët” aktivizojnë në një takim ndërkombëtar 4 futbollistë të ekipit të Anglisë U21.
4305337d83de542f5ed58f91079d6368o2
Në takimin me Islandën (2-0 për anglezët), trajneri Garet Sauthgejt ka aktivizuar lojtarët Fil Foden, Deklar Rais, Bukajo Saka dhe Mejzën Maunt.

Hera e fundit që një e tillë ndodhte ishte në miqësoren e 18 nëntorit  1959 kundër Irlandës së Veriut, duke fituar 2-1.

PANORAMASPORT.AL