E rrallë në itali, futbollisti pezullohet për…blasfemi

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 30, 2018 | 14:37

E rrallë në itali, futbollisti pezullohet për…blasfemi

Një dënim i pazakontë ose më shumë i padëgjuar ndonjëherë. Kjo ëstë ajo që i ka ndodhur ish-mesfushorit të Juventusit, Rolando Mandragora i cili është pezulluar nga Seria A pasi është kapur duke thënë në televizor: “Porca Madonna, Vaffanculo, Dio Cane”.

410057_TS_30-08-18_4031551140_

Një ofendim ky për Virgjëreshën Mari dhe më pas e cilëson Zotin sikur të jetë një qen. Jemi mësuar më parë që të dëgjojmë për dënime që lojtarët të dënohen për sjellje antisportive por jo për blasfemi. Reagimi i tij erdhi menjëherë pas një pritje që portieri Emil Eudero i bëri gjatë një ndeshje që Mandragora ka zhvilluar përballë Udinezes.


www.minuta90.com