E RËNDË/ Tifozët rrahin futbollistët miq, 4 lojtarë përfundojnë në spital me dëmtime të rënda (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 12, 2018 | 21:10

E RËNDË/ Tifozët rrahin futbollistët miq, 4 lojtarë përfundojnë në spital me dëmtime të rënda (VIDEO)

Futbolli turk është tronditur nga një ngjarje e rëndë, ku viktimë kanë mbetur lojtarët. Në ndeshjen që Yeni Çanspor zhvillonte ndaj Sultangazi, ka ndodhur një rrahje masive pas përfundimit të takimit.

futbollistet turq rrahje

Sfida përfundoi me rezultatin e barabartë 2-2, ndërsa kanë qenë tifozët vendas ata që u futën në fushë dhe filluan të godisnin futbollistët miq. Dhuna dhe barbarizmi vazhdoi më pas edhe në dhomat e zhveshjes. 4 prej lojtarëve janë dërguar menjëherë në spital me dëmtime të rënda.


www.minuta90.com