E PAPRITUR/ Presidenti i Barcelonës nuk do të jetë në “Kamp Nou”, zbulohet arsyeja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 20, 2020 | 20:20


E PAPRITUR/ Presidenti i Barcelonës nuk do të jetë në “Kamp Nou”, zbulohet arsyeja

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu nuk do të ndjekë sfidën e sotme të Ligës së Kampioneve të ekipit të tij me hungarezët e Ferencvaroshit.
Bartomeu
Shkak është bërë infektimi i një personi të afërt të tij me koronavirus dhe për pasojë kreu i klubit katalanas është vendosur në izolim. Sipas mediave spanjolle, ai ka patur kontakt me njeriun e tij të afërt, por nga përgjigjia e tamponit të parë, rezultoi se Bartomeu është negativ me COVID-19, ndërsa tani ka bërë dhe testin e dytë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com