E PAPRITUR/ Koronavirusi kërcënon sfidën Maqedoni e Veriut-Kosovë, “derbi ballkanik” mund të luhet në…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 2, 2020 | 0:22


E PAPRITUR/ Koronavirusi kërcënon sfidën Maqedoni e Veriut-Kosovë, “derbi ballkanik” mund të luhet në…

Përhapja e koronavirusit në disa shtete të Europës ka detyruar federatat respektive të futbollit të ndëpresin ligat kombëtare ose të shtyjnë ndeshjet.

kOSOVA
Frika prej koronavirusit ka prekur dhe Ballkanin, ku në Maqedoni është konfirmuar rasti i parë me koronavirus. Në mediat e Kosovës qarkullon lajmi se sfida e 26 marsit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për kualifikim në EURO 2020 mund të shtyhet në muajin maj.

FIFA e UEFA do të vendosin në ditët në vijim për miratimin e masave për menaxhimin e kompeticioneve futbollistike gjatë kohës që po përhapet koronavirus.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com