E PAPRITUR/ Humbën ndeshjen e rëndësishme, klubi shqiptar kërcënon me dalje nga garat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 8, 2020 | 23:43


E PAPRITUR/ Humbën ndeshjen e rëndësishme, klubi shqiptar kërcënon me dalje nga garat

Klubi i Prishtinës ka kërcënuar se do të tërhiqet me shumë mundësi nga kampionati pas humbjes së hidhur me Gjilanin 2-1.
Prishtina-696x462
Në një njoftim në faqen e tij zyrtare, klubi kryeqytetas i Kosovës paralajmëron se me 99% mundësi do të tërhiqet nga garat” në shenjë proteste ndaj arbitrimit në takimin me Gjilanin, ku u ndëshkua me karton të kuq portieri Visar Bekaj për faull ndaj Gerhard Prognit.

Përfundimi i ndeshjes precipitoi në kaos të vërtetë teksa në fushë ndërhyri policia duke përdorur gaz lotsjellës.

“FC Prishtina me gjase, 99% do te terhiqet nga garat!”, komunikon klubi i Prishtinës në “Facebook”.

prishtina

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com