E PAPRITUR/ Hamilton me ‘COVID’, 7-herë kampioni i botës humbet garën e radhës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 1, 2020 | 9:26


E PAPRITUR/ Hamilton me ‘COVID’, 7-herë kampioni i botës humbet garën e radhës

Piloti i njohur i Formula 1 Luis Hamilton është infektuar me koronavirus. 7-herë kampioni i botës rezultoi në analizat e fundit pozitiv me COVID-19. Lajmi u konfirmua nga skuaderia britanike Mercedes mëngjesin e sotëm nëpërmjet një komunikate zyrtare. Për rrjedhojë, 35-vjeçari nuk do të marrë pjesë në garën e së dielës në Bahrein.
3834102f9a182ed8a07684b61e64651c
“Skuderia Mercedes-AMG Petronas bën me dije se Luis Hamilton ka rezultuar pozitiv për COVID-19 dhe nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në garën e fundjavës në Sakhir (Bahrein).

Ai rezultoi negative në 3 testet, ku hera e fundit ishte pasditen e së dielës. Sidoqoftë, ai u zgjua herët sot me simptoma. Pavarësisht shenjave, Hamilton është në gjendje të mirë dhe e gjithë skuadra i uron më të mirën”, shkruhet në komunikatën e Mercedesit.

Nga ana tjetër, piloti britanik i ka bërë me dije skuadrës se para mbërritjes në Bahrein ka patur kontakt fizik me një person.

Hamilton sapo ishte kurorëzuar kampion bote për herë të shtatë në historinë e Formula 1, ndërsa ka thyer rekordet e legjendës Majkëll Shumakerit për sa i përket fitoreve në gara dhe provat zyrtare.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/