E PAPRITUR/ Florian Marku duhet të humbasë peshë brenda dy orëve, ja çfarë ndodh 1 ditë para duelit të tensionuar me Prodan

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2021 | 16:10


E PAPRITUR/ Florian Marku duhet të humbasë peshë brenda dy orëve, ja çfarë ndodh 1 ditë para duelit të tensionuar me Prodan

Boksieri shqiptar, Florian Marku do të përballet të shtunën me kundërshtarin ukrainas Maxim Prodan, për titullin ndërkombëtar në peshat e mesme.

auto_FADYdaLVIAEhsTT-780x4391632490837

Të dy boksierët kanë dalë në matje zyrtare, por shqiptari ka rezultuar mbi peshën e lejuar. Mësohet se Markut i janë dhënë dy orë kohë që të humbasë kilogramët e tepërt dhe të dalë për t’u matur përsëri me Prodan.

Media anglez Mirror ka raportuar se boksieri shqiptar duhet të humbasë 1.8 gram brenda dy orëve. 


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/