E PAPRITUR/ Florenci mund të kthehet në Itali, por jo më te Roma

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 25, 2020 | 23:00

Bota FB La Liga Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Seria A

E PAPRITUR/ Florenci mund të kthehet në Itali, por jo më te Roma

Kapiteni i Romës Alesandro Florenci mund të përfundojë sezonin e ardhshëm te Fiorentina.

florenci

“Corriere dello Sport” shkruan se mbrojtësi italian, i cili u huazua te Valencia gjatë janarit mund të mos kthehet më tek ekipi i zemrës, ndërsa nga kjo situatë mund të përfitojë klubi “Vjollcë”, i cili është gati të tentojë sërish për të sjellë në “Artemio Franki” Florencin.

Gjithmonë sipas kësaj mediaje, Roma po mendon të mbyllë bashkëpunimin me futbollistin e Italisë.

Florenci u largua drejt Valencias pasi humbi vendin në formacionin titullar dhe nuk arriti të gjente gjhën e përbashkët me trajnerin Paulo Fonseka.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com