E PABESUESHME! Uzuni “hipnotizon” Dibalën, futbollisti shqiptar nxjerr “out” yllin e Juventusit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2020 | 23:22


E PABESUESHME! Uzuni “hipnotizon” Dibalën, futbollisti shqiptar nxjerr “out” yllin e Juventusit (VIDEO)

Nuk ka qenë vetëm goli, por dhe dopio-driblimi që i ka bërë yllit të Juventusit Paulo Dibala. Myrto Uzuni ka treguar sot në mes të stadiumit të Juventusit se e pret një e ardhme e shkëlqyer nëse vazhdon të luajë me këto ritme.
pjimage (2)

Futbollisti i Shqipërisë arrin t’i kalojë topin me “ylber” yllit të “Zonjës së Vjetër” dhe më pas arrin ta mposhtë në duel shpejtësia Dibalën duke u shkëputur përpara. Argjentinasi mbetet pas dhe shikon galopimin e 25-vjeçarit.

Këto sekonda kanë ekzaltuar shqiptarët duke u befasuar me “vallëzimin” e Uzunit ndaj njërit prej lojtarëve më të mirë në botë.

UZUNI DRIBLON DIBALEN on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/