E konfirmon presidenti i klubit europian, stadiumi do të marrë emrin e Maradonës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2020 | 22:49


E konfirmon presidenti i klubit europian, stadiumi do të marrë emrin e Maradonës

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis ka konfirmuar së fundmi se stadiumi “San Paolo” do të marrë “Diego Armando Maradona”.

SAN PAOLO

Këtë De Laurentis e ka konfirmuar nëpërmjet një letre, pas ndarjes nga jeta legjendës së Argjentinës, por edhe të Napolit.

“I dashur Diego, na ke lënë një shembull të një burri me gjithë brishtësinë e tij, forcën e tij, dashurinë e tij të plotë për jetën dhe për njerëzit. Një kampion unik dhe i papërsëritshëm. Dobësitë, njollat, gabimet e tua janë të barabarta me madhështinë tënde të madhe dhe anulohen për të formuar një mit

Unë mendoj se t’ia vendosësh ‘San Paolos’ emrin tënd, është gjëja e duhur, në mënyrë që të vazhdosh me ne si një demonstrim i rrugës së shkëlqimit që ka marrë kjo skuadër nga ty. Vitet tuaja në Napoli janë të paharrueshme në kujtesën e napolitanëve. Simbol i një dëshire për hakmarrje dhe një ringjallje e përmalluar. Faleminderit Diego, ju jeni këtu dhe do të qëndroni me të gjithë ne.”, shkruan De Laurentis në letrën e tij.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/