E konfirmon gazetari italian, mesfushori i Juventusit do transferohet në Amerikë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 16:52


E konfirmon gazetari italian, mesfushori i Juventusit do transferohet në Amerikë

Bleis Matuidi do largohet nga Juventusi dhe do transferohet në kampionatin amerikan të futbollit MLS. Sipas gazetarit sportiv, Fabrizio Romano, Matudi do kalojë tek skuadra në pronësi të Dejvid Bekam, Inter Majemi.

matuidi

Marrëveshja është arritur mes klubit të Juventusit dhe Inter Majemit. Matuidi sipas Romanos ka kaluar edhe vizitat mjekësore tek klubi amerikan.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com