E konfirmon drejtori sportiv i Dortmundit, zbulohet e ardhmja e Sanços

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 17:44


E konfirmon drejtori sportiv i Dortmundit, zbulohet e ardhmja e Sanços

Xhejdon Sanço nuk do largohet nga Borusia Dortmund, dhe do luajë të paktën edhe sezonin e ardhshëm në Bundesligë. Lajmi është konfirmuar nga drejtori sportiv i klubit gjerman, Mikael Zork.

sanco man utd

“Xhejdon Sanço do jetë lojtar i Dortmundit edhe për sezonin tjetër”, është shprehur Zork. Për talentin anglez ka qenë i interesuar Mançester Junajtid, por në fund nuk u arrit gjuha e përbashkët me Dortmundin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com