E konfirmon “Corriere dello Sport”, ja kush do të jetë përforcimi i parë i Milanit në janar

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 6, 2017 | 15:47

E konfirmon “Corriere dello Sport”, ja kush do të jetë përforcimi i parë i Milanit në janar

Trajneri Gatuzo sapo ka ardhur në stolin e Milanit dhe ai mund të ketë nevojë për transferime në merkaton e janarit. Sipas “Corriere dello Sport”, transferimi i parë i Gatuzos te Milani do të jetë mesfushori i Udinezes, Jakub Jankto.

Jankto

Futbollisti i Çekisë është objektivi kryesor i Milanit për tu përforcuar për pjesën e dytë të sezonit. Për Jankto kanë shfaqur interes edhe skuadra të tjera, por interesi i Gatuzos mund ta bëjë atë të zgjedhë Milanin.

Gatuzo


www.minuta90.com