E konfirmon Barcelona, sulmuesi 30-vjeçar operohet me sukses në gju

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 16:31


E konfirmon Barcelona, sulmuesi 30-vjeçar operohet me sukses në gju

Barcelona ka konfirmuar nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare se sulmuesi danez Martin Brethueit është operuar me sukses në gju.

BARCELONA

30-vjeçari pësoi një lëndim serioz, teksa u detyrua të operohet. Barcelona përmes një komunikate konfirmoi operacionin e kryer me sukses.

“Lojtari ynë Martin Brithuite ka kryer me sukses operacionin në ‘patellofemoral”, shkroi Barcelona në “Twitter”. Patellofemoral është dëmtimi që lojtarët pësojnë në gju pranë ligamenteve. Kjo ndërhyrje kirurgjikale, do ta mbajë për disa muaj jashtë fushave të blerta sulmuesin danez, i cili me golat e tij, u shndërrua në protagonist këtë fillim sezoni.

 

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/