E kërkojnë klubet prestigjioze Europiane, futbollisti francez tregon të ardhmen e tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 18:44


E kërkojnë klubet prestigjioze Europiane, futbollisti francez tregon të ardhmen e tij

Mançester Junajtid, Real Madrid, Barcelona, Bajern Munih janë klubet që kryesojnë garën për të nënshkruar me qendërmbrojtësin 21-vjeçar të Lajpcig, Upamekano.

upamecanoo

Interesin më të lartë për të e ka treguar Mançesteri, cili pa bërë akoma 1 vit nga blerja e një mbrojtësi më e shtrenjtë në historinë e futbollit, dëshiron të nisë një sulm tjetër për francezin e ri. Teksa merkatos po i vjen fundi Junajtid dëshiron të bëjë të pamundurën por këtë herë është vetë qendërmbrojtësi që ka menduar t’ua shuajë shpresat djajve.

“Siç  e kam thënë edhe më parë, jam i fokusuar tek Lajpcig dhe do vazhdoj të luaj këtu. Në futboll kur nuk i dihet çfarë ndodh, por momentalisht do të luaj këtu ku jam.” tha qendërmbrojtësi 21-vjeçar. Së fundmi Upamekano është thirrur dhe nga Kombëtarja franceze, teksa zuri vendin e Lenglet në formacion.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com