E dhimbshme/ I infektuar prej ditësh me koronavirus, vdes papritur ish-kampioni shqiptar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 13, 2021 | 23:46


E dhimbshme/ I infektuar prej ditësh me koronavirus, vdes papritur ish-kampioni shqiptar

Koronavirusi i mori sot jetën ish-kampionit shqiptar të mundjes, Dashamir Prela. 62-vjeçari, i cili jetonte mes Shqipërisë dhe SHBA-së u infektua me COVID, dhe pas disa ditësh, teksa gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua, vdiq ditën e sotme.
23915678_2110101582340704_6817778199933917993_n

Gjatë karrierës, Petrela përfaqësoi Partizanin dhe Shqipërinë. Ai arriti të shpallej dhe kampion kombëtar. Vdekja e tij është një tjetër humbje për sportin shqiptar.

petrelaaa

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/