E ÇUDITSHME/ Media serbe “hipnotizohet” nga Rashica: Goli i tij ngjante me ata të mjeshtrave të futbollit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 14, 2019 | 23:00


E ÇUDITSHME/ Media serbe “hipnotizohet” nga Rashica: Goli i tij ngjante me ata të mjeshtrave të futbollit

Megjithëse ishte i pafuqishëm të shpëtonte Verder Bremenin nga shkatërrimi 6-1 nga Bajern Mynih, goli spektakolar i Milot Rashicës është ngritur në qiell nga media serbe “Telegraf.rs”.

goli i rashices
Në artikullin e tij, kjo media shkruan se goli i futbollistit të përfaqësueses së Kosovës ngjan me “perlat” e shënuar nga perlat e futbollit botëror.

Duke e përshkruar me detaje aksionin dhe ekzekutimin e topit, “Telegraf.rs” lartëson paraqitjen dhe klasin e Rashicës, i cili konsiderohet një nga lojtarët më premtues të futbollit europian.

‘’Goli i Rashicës kishte stilin e mjeshtrave më të të mëdhenj të futbollit duke nxjerrë një kryevepër nga repertori i ekipit të Verderit.

Rashica bëri disa lëvizje perfekte përpara goditjes finale: fillimisht ai shtyn veten drejt parakalimit të lojtarit të fundit dhe depërton në zonën e rreptësisë së ekipit bavarez në 10 metra dhe lëshon një goditje të fuqishme brenda portës që mbrohej nga Nojer.

Portieri gjerman u kap në befasi nga sulmuesi i Verderit dhe goditja ishte shumë lart për t’u ndalur’’, shkruan “Telegraf.rs”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com