E bujshme, Tieri Henri pranë zyrtarizimit si trajner i skuadrës franceze të…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 22, 2018 | 15:01

E bujshme, Tieri Henri pranë zyrtarizimit si trajner i skuadrës franceze të…

Tieri Henri ka vendosur që të bëjë hapat e parë të tij si një trajner profesionist. Sipas gazetës franceze “RMC”, konfirmohet se ish-lojtari i Francës do të drejtojë skuadrën franceze të Bordosë. Ndërkohë që puna e tij te skuadra e Belgjikës i ka dhënë mundësinë që të rritet shumë dhe tashmë të marr guximin të drejtojë i vetëm një skuadër.

tieri henri

Ka qenë Arsen Venger ai që e ka pranuar se Henri kërkon të zëri vendin e lënë bosh te skuadra franceze. “Po ai e dëshiron atë. Ai është inteligjent dhe i ka të gjitha cilësitë. Pyetja ekzistenciale që ne pyesim veten është nëse ne jemi gati të sakrifikojmë jetët tona për profesionin e trajnerit”- tha Venger.

dfgsdfgf

www.minuta90.com