E BUJSHME/ Po shkëlqejnë me Lacion, Strakosha dhe Saviç kërkohen nga Murinjo

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 26, 2020 | 0:06


E BUJSHME/ Po shkëlqejnë me Lacion, Strakosha dhe Saviç kërkohen nga Murinjo

Trajneri i Totenhemit Hoze Murinjo ka piketuar dy futbollistët e Lacios mesfushorin serb Sergej-Milinkoviç Saviç dhe portierin e Shqipërisë Thomas Strakoshën.

 

Sergej Milinkovic-Savic and Thomas Strakosha during the Italian Serie A football match between S.S. Lazio and Chievo at the Olympic Stadium in Rome, on january 21, 2018. (Photo by Silvia Lore/NurPhoto via Getty Images)

“Calciomercato” raporton nëpërmjet “Tuttosport” se tekniku portugez po mendon të përforcojë skuadrën e tij për sezonin e ardhshëm me dy futbollistët e dalluar të Lacios. Bardhekaltrit kryen një sezo mjaft mbresëlënës deri në momentin kur kampionati italian u ndërpre për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Nëse në rastin e Strakoshës Totenhemi do ta kishte më të lehtë për ta blerë, në rastin e Saviçit zgjidhja duket shumë e vështirë pasi lojtari serb kërkohet nga Juventusi dhe Real Madridi.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com