E bujshme nga Anglia, një tjetër ish-trajner i Çelsit gati të marrë drejtimin e Totenhemit pas Kontes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 24, 2023 | 14:41

E bujshme nga Anglia, një tjetër ish-trajner i Çelsit gati të marrë drejtimin e Totenhemit pas Kontes

Antonio Konte nuk do të jetë më trajneri i Totenhemit dhe kjo gjë është konfirmuar nga vetë palët, me italianin që do të largohet në fund të sezonit.

KONTE 1

Spërsat janë hedhur menjëherë në kërkim të një zëvendësuesi dhe duket se në orbitën e tyre ndodhet një tjetër italian.

Bëhet fjalë për Mauricio Sarrin, i cili po kalon një periudhë mjaft të mirë te Lacio.

sarriiii

Nëse ky operacion do të kryhej me sukses, atëherë Sarri do të bëhej kështu i treti ish-trajner i Çelsit që merr drejtimin e Totenhemit në 4 vitet e fundit, pas Zhoze Murinjos dhe Antonio Kontes.

PANORAMASPORT.AL