E bujshme/ Klubi i madh skocez ofron miliona euro për lojtarin e Kombëtares

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 20:33

E bujshme/ Klubi i madh skocez ofron miliona euro për lojtarin e Kombëtares

Duket se ardhmja e lojtarit Eros Grezda, është larg ekipit të Osijekut. Bëhet fjalë për një kalim në Skoci të lojtarit të kombëtares Shqiptare. Sipas asaj që bën me dije “The Sun” skuadra e Rejnxhërs është gati të paguajë 2.7 milionë paund për të marrë lojtarin.

Grezda3-470x452

Skuadra e drejtuar nga Stiven Zherrard ishin të vendosur për të marrë një lojtar që të zëvendësojë Xhemi Mërfin i cili pësoi dëmtim që do e lëri jashtë për të gjithë sezonin. Dhe duket se sytë janë kthyer nga “ylli” i kombëtares shqiptare, Grezda.

Steven-Gerrard-1008870

Shqiptari nuk luajti në ndeshjen e Osijek i cili u eliminua në raundet e Europa Ligës dhe kjo shton akoma edhe më shumë zërat për një kalim të lojtarit në Skoci. Grezda shikohet nga skocezët si një përforcim i mirë duke parë cilësitë e lojtarit dhe tashmë konkurrnca me skuadrën e Sëlltikut është një objektiv për trajnerin Zherrard.

Eros Grezda

www.minuta90.com