E bujshme/ Ish-trajneri i Luftëtarit dhe Kukësit shpallet kampion në Malin e Zi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 26, 2020 | 22:50


E bujshme/ Ish-trajneri i Luftëtarit dhe Kukësit shpallet kampion në Malin e Zi

Ish-trajneri i Luftëtarit dhe Kukësit, Mladen Milinkoviç, ka arritur një sukses tepër të rëndësishëm me skuadrën e Buduçnosit në Malin e Zi, duke fituar matematikisht titullin kampion 6 javë para fundit të kampionatitit.

Milinkovic

Aktualisht diferenca me vendin e dytë Sutjeska është plot 20 pikë, duke mundësuar kështu zyrtarisht fitimin e titullit kampion. Për sa i përket trajnerit serb 52-vjeçar, ai drejtoi plot 40 ndeshje Luftëtarin dhe vetëm 16 ndeshje Kukësin.

Buducnost kampion

Më pas Milinkoviç mori drejtimin e Keshlës në Azerbajxhan dhe Syrianskës në Suedi. Së fundmi ai u bë trajneri i Buduçnostit, ku edhe arriti këtë sukses historik.

Buducnost

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com