E BUJSHME/ E kërkoi Van Gal te Mançester Junajtid, 20-vjeçari firmos për kampionët e Kosovës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 6, 2019 | 19:28


E BUJSHME/ E kërkoi Van Gal te Mançester Junajtid, 20-vjeçari firmos për kampionët e Kosovës

Kampionët në fuqi të Kosovës Feronikeli nuk kanë pritur hapjen e merkatos së janarit për të përforcuar skuadrën. “Tigrat e Zi’’ firmosën me qendërmbrojtësin belgo-afrikano jugor Keith Groneveld ditën e sotme. Në njoftimin e klubit të Kosovës theksohet se operacioni për transferimin e 20-vjeçarit nga ekipi i Kejp Taunit të Afrikës së Jugut nuk ka qenë i lehtë.

K4A2990-1170x650

Në komunikatën zyrtare theksohet se dikur 20-vjeçari  u thirr për provë te Mançester Junajtid kur drejtohej nga tekniku Luis Van Gal, por ai ishtë për teste edhe në Londer te ekipi i Arsenalit. Në karrierën e tij, Groneveld ka luajtur për ekipet zinxhir të Meçelenit, Standard Liezhit dhe së fundmi për Kejp Taunin.

Talenti i Feronikelit

Kampionët në fuqi të Kosovës nuk po arrijnë të ruajnë ritmin e sezonit të kaluar kur fituan Kupën e Kosovës dhe kampionatin. Këtë sezon, ata renditen në vendin e shtatë me 27 pikë, 7 më pak se Ballkani i vendit të parë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com