E BUJSHME/ Befason sulmuesi argjentinas, i jep fund aventurës me kombëtaren

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 28, 2019 | 19:45


E BUJSHME/ Befason sulmuesi argjentinas, i jep fund aventurës me kombëtaren

Gonzalo Higuain ka lajmëruar se është tërhequr nga përfaqësuesja argjentinase. Sulmuesi i Çelsit i ka dhënë fund aventurës së tij te kombëtarja.

HIGUAINIIshte një vendim shumë befasues ky nga ana e 31-vjeçarit. Shkaku i tërheqjes së tij është se do t’i kushtojë më shumë rëndësi dhe kohë familjes.

Higuain Messi

Higuain ka veshur 75 herë fanellën e kombëtares dhe ka shënuar plot 35 gola. Ka arritur dhe në finalen e Kupës së Botës në vitin 2014, por pa arritur të shpallet kampion.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com