E bleu këtë merkato vere, 9 skuadra vihen pas “yllit” të Realit të Madridit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 25, 2018 | 13:38

E bleu këtë merkato vere, 9 skuadra vihen pas “yllit” të Realit të Madridit

Duket se nuk do të ketë vend për talentin Vinicius Zhunior te skuadra kryesore e Realit të Madridit. Braziliani ka marrë lajmin se do të luajë më shumë te skuadra e Real Madrid B, dhe kjo nuk ishte ajo që priste.

vinicius jr

Megjithatë ai e ka respektuar vendimin e trajnerit. Por menjëherë sapo kanë mësuar këtë vendim 9 skuadra janë hedhur në sulm për të marrë lojtari të paktën në formë huazimi. Rajo Vajekano, Vajadolid, Betis, Real Sociedad, Leganes, Girona, Espanjol, Nantes dhe Udineze janë skuadrat që duan shërbimet e lojtarit.


www.minuta90.com