VIDEO/ Dyshe fantastike me Hykën, Sabjen Lilaj gjen rrugën e rrjetës në kampionatin izraelit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 20:00

FB Kombetarja Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Legjionaret

VIDEO/ Dyshe fantastike me Hykën, Sabjen Lilaj gjen rrugën e rrjetës në kampionatin izraelit

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme.

Hyka-Lilaj

Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze.

Sulmuesi Stain realizoi dopietë për Nes Tzionën në minutat 37-të dhe 58-të, ndërkohë për të vulosur përfundimisht këtë triumf mendoi pikërisht Lilaj.

Lilaj45

Skuadra ku aktivizohen 2 futbollistët shqiptarë, ndodhej në një moment të vështirë, ndërkohë që pak këtij triumfi, janë rikthyer shpresat për të mbijetuar.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com