EPIKE/ Dy vite pritje, 40-vjeçari debuton me Milanin 1 minutë nga fundi i aventurës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 4, 2023 | 23:25

EPIKE/ Dy vite pritje, 40-vjeçari debuton me Milanin 1 minutë nga fundi i aventurës

Portieri i tretë, Antonio Mirante debutoi me fanellën e Milanit, një minutë nga përfundimi i ndeshjes Milan-Verona, teksa u aktivizua në minutën e 89-të. Kjo ishte ndeshja e parë zyrtare e Mirantes me fanellën kuqezi. Plot 2 vite pritje për të dëmtuar.  

d78a5a01888e49dc6f4b0c6ed186baf6-24080-oooz0000

40-vjeçar kishte mbërritur në tetor 2021 pas lëndimit të Menja, i cili kishte detyruar drejtuesit të vraponin për ta afruar, duke mbushur kështu boshllëkun e krijuar nga mungesa e gjatë e Menja. Kontrata e portierit skadon më 30 qershor dhe me shumë gjasa nuk do të jetë më pjesë e kuqezinjve.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"