Dy vendimet e klubeve të Premier Ligës/ Shkurtim pagash 30% dhe rifillim sezoni …

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 3, 2020 | 17:06


Dy vendimet e klubeve të Premier Ligës/ Shkurtim pagash 30% dhe rifillim sezoni …

Sezoni 2019/2020 i Premier Ligës nuk do të rifillojë në fillim të majit, por vetëm kur të jenë kushtet e duhura dhe kur të mos ketë më rrezik.

premier

Ky vendim u mor ditën e sotme pas një video-konference midis 20 drejtuesve të klubeve të kampionatit anglez, e cila zgjati 4 orë, ku gjithashtu u vendos se klubet do të bisedojnë me lojtarët e tyre në lidhje me një kombinim shkurtimi page dhe shtyrje pagesash në masën 30% të rrogave vjetore.

premier-a59a602f9687a44a60fa0e2f489e0b9123f828cc145b23f4_1920x1080

“Premier Liga nuk do të rifillojë në fillim të majit. Sezoni 2019/20 do të rifillojë vetëm kur të jenë kushtet e duhura për të rifilluar dhe të ketë siguri. Data e rifillimit është në rishikime të herëpashershme së bashku me të gjitha palët e interesit.

premierrr

Duke patur parasysh humbjet e vazhdueshme dhe të mëdha për sezonin 2019/20 për shkak të pezullimit të ndeshjeve, klubet e Premier Ligës vendosën unanimisht të konsultohen me lojtarët e tyre në lidhje me një kombinim shkurtimi pagash dhe shtyrje pagesash, në masën 30% të rrogës vjetore,” ishte deklarata e përbashkët e klubeve.

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com