Dy vëllezërit Inzagi përballë njëri-tjetrit, trajneri i Lacios vendos për Strakoshën dhe Muriqin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2020 | 13:47


Dy vëllezërit Inzagi përballë njëri-tjetrit, trajneri i Lacios vendos për Strakoshën dhe Muriqin

Trajneri i Lacios Simone nuk e ka grumbulluar futbollistin më të ri të bardhekaltërve Vedat Muriqin për miqësoren e sotme të orës 18:00 kundër Beneventos, që drejtohet nga vëllai i tij Filipo.
GettyImages-1074940110-696x465
Sulmuesi i Kosovës është bashkuar me ekipin prej 4 ditësh dhe tekniku Inzagi e ka gjykuar se 26-vjeçarit i nevojitet më tepër kohë për stërvitje në mënyrë që të marrë minutat e para në fushë.
pjimage
Në listën e lojtarëve të grumbulluar për këtë takim, është thirrur dhe gardiani i Shqipërisë Thomas Strakosha.

LISTA E LOJTARËVE TË GRUMBULLUAR TË LACIOS PËR NDESHJEN KUNDËR BENEVENTOS

Portierë: Alia, Reina, Strakosha

Mbrojtësa: Açerbi, Armini, Bastos, Lacari, Lukaku, Marusiç, Patriç, Radu

Mesfushorë: Akpa Akpro, D. Anderson, Kataldi, Eskalante, Falbo, Kijin, Leiva, Parolo

Sulmues: Adekanie, Kaisedo, Korrea, Imobile

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com