Dy skuadra me bluza të njëjta, anulohet ndeshja në kampionatin U-17

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 13:03

Dy skuadra me bluza të njëjta, anulohet ndeshja në kampionatin U-17

Ndeshja e vlefshme për grupin A të kampionatit U-17, Akademia e Futbollit-Kukësi, nuk u zhvillua në kompleksin e Kamzës. Të dyja skuadrat dolën në fushë me bluza të njëllojta.

14670899_1149766531769576_4401376325095836822_n

Kjo nuk ka arritur të bindë gjyqtarët e takimit, Albert Doda, Gerald Cenolli dhe Ergys Spahiu, për të nisur takimin, lojtarët nuk mund të dalloheshin. Sipas rregullores ekipi mik duhet të kishte një uniformë rezervë, por Kukësi nuk e pati dhe kësisoji pritet të humbasë në tavolinë 3-0.

www.minuta90.com