Duka pas rizgjedhjes: Secili e ka një vërejtje për mua. Vazhdoj të dëgjoj baltë, shpifje e ofendime

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 15, 2022 | 11:19


Duka pas rizgjedhjes: Secili e ka një vërejtje për mua. Vazhdoj të dëgjoj baltë, shpifje e ofendime

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka falënderuar anëtarët e FSHF-së që e rizgjodhën në kreun e kësaj organizate pas votimeve të sotme. Por fjalimi i tij përshëndetës i drejtohej më shumë kritikave dhe akuzave që janë bërë ndaj tij për mënyrën se si ka drejtuar këtë institucion.

duka

 

“Jam vërtet i emocionuar dhe në të njëjtën kohë i obliguar për këtë votëbesim nga ana juaj. Padyshim që secili nga ju, përveç votës e ka një vërejtje për mua. Por edhe ata që nuk janë në këtë sallë. Të gjitha këto vërejtje i kam dëgjuar dhe do vazhdoj t’i dëgjoj, do të mundohemi t’i korrigjojmë gjatë këtij katërvjeçari.

Ndërkohë, vazhdoj të dëgjoj baltë, shpifje e ofendime. Ju siguroj se do t’i shmang ato me sportivitet. Sot është një ditë e mbarë, do të dëshiroja që pas një periudhe të vështirë, të lëmë pas atë që kemi kaluar gjatë këtyre dy muajve. Bashkë me ju e ata që nuk janë në sallë, me të gjithë aktorët e faktorët e vendit, të derdhim energjitë pozitive për futbollin, lojën tonë të dashur.

Ju falënderoj përzemërsisht për mbështetjen dhe ju garantoj se do të jem në shërbimin tuaj gjatë katër viteve të ardhshme”, tha Duka.

PANORAMASPORT.AL