Duka: Nuk është fundi i botës që ra Vllaznia, ja cila është gjëja që më ka pëlqyer më shumë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 23, 2018 | 19:32

Duka: Nuk është fundi i botës që ra Vllaznia, ja cila është gjëja që më ka pëlqyer më shumë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit foli nga Korça për mikrofonin e “Supersport” në lidhje me suksesin e Skënderbeut dhe verdiktet e kampionatit. Duka u ndal edhe te rënia e Vllaznisë në Kategorinë e Parë.

Duka

Tjetër trofe shkon për Skënderbeun, në një kampionat që e ka merituar më shumë se të tjerët…

Po përderisa u rendit i pari, ky nuk mund të jetë vendimi i imi por i skuadrës. Të gjithë ata që e kanë ndjekur kampionatin shqiptar, e dinë që Skënderbeu ka qenë ekipi më i mirë në këto 35 javë, por jo javën e fundit. Qe një ndeshje shumë e keqe. Rezultat shumë negativ.

Fund kampionati i vështirë, Vllaznia ra nga kategoria…

Nuk është fundi i botës. Është një fund kampionati në të cilën janë renditur të gjithë skuadra, sipas asaj çfarë kanë merituar. Gjërat nuk korrigjohen në javën e fundit. Duhet gjithçka në të gjitha javët. Shumë keqardhje për Vllazninë. Siç edhe për Tiranën vitin që shkoi. Vendos rezultati dhe me gjithë keqardhjen, le ta shohim ne dhe Vllaznia si një ndryshim për tu kthyer fuqishëm.

Gjërat më pozitive dhe më negative në këtë kampionat…

Nuk është momenti sot të bëjmë një analizë të kampionatit. Gjëja që më ka pëlqyer më shumë është se kampionati ka prodhuar 2 futbollistë të vlefshëm për nivele të larta, siç janë Abazaj dhe Guri.

www.minuta90.com