Dueli Real Madrid-PSG, sa shumë urrejtje në ditën e dashurisë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shkurt 14, 2018 | 12:46

Dueli Real Madrid-PSG, sa shumë urrejtje në ditën e dashurisë

Në ditën kur kryef jalë është dashu ria, në 90 minutat e luajtura në “Bernabeu” do të ketë vetëm urrejtje. Real-PSG është një duel që vlen më shumë sesa faza e 1/8-ave.

Real-Madrid-VS-PSG

Vlen për prestigjin e dy presidentëve. Përtej shtrëngimit të duarve mes Perezit dhe Al Khelaifit ka edhe shumë urrejtje. Secili prej dy presidentëve gjithashtu kërkon t’i vjedhë njëri-tjetrit yllin e skuadrës.

cristiano-ronaldo-au-menu-d-une-rencontre-psg-real-au-qatar-iconsport_vis_300514_09_01_1,115289

Perez do Nejmarin, ndërsa Al Khelaifi Ronaldon. Por, urrejtje ka për Mbapenë, të cilin e mori PSG-ja dhe jo Reali, me të cilin kishte një akord paraprak.

nejmar mbape psg

Di Maria gjithashtu thotë se nuk ka vend për dashuri, pasi aventura e tij në Madrid përfundoi. Por, “urrejtje” do të ketë mes Kristiano Ronaldos dhe Dani Alveshit, i cili ka qenë për vite me radhë rivali më i madh te Barça.

real psg

ZIZU Presioni nuk është fjalë për Realin e Madridit dhe për trajnerin Zinedin Zidan.

Pavarësisht vështirësive të këtij sezoni, numri një i “galaktikëve” thotë se do ta shijojë këtë sfidë. Ai përcjell qetësi në skuadrën e tij duke bërë me dije se ky duel nuk përcakton të ardhmen, ndërsa thotë se Reali është ekip i lindur për ndeshje të tilla.

zidan

“Do të mendojmë vetëm për ndeshjen e nesërme (sotme). Eliminatoret janë 180 minuta ose më shumë. Por, fillimisht duhet të përqendrohemi te ndeshja e parë. Kaq. Asgjë më shumë. Është e vërtetë që mes PSG-së dhe Marsejës ka shumë rivalitet, por unë tani jam pjesë e Realit dhe na pret një ndeshje Real-PSG. E di që do të jetë një ndeshje e vështirë dhe e madhe ndaj një rivali të fortë që do të na vërë në vështirësi. Kjo nuk është një ndeshje për mua, por është një ndeshje Champions-i. Ajo që duhet të bëjmë është të luajmë mirë futboll. Nëse luajmë mirë, me ekipin që kemi shumë mundësi, nuk mendoj për pjesën tjetër”, ka thënë Zidan.


www.minuta90.com