Dueli ndaj Italisë, Flik: Dua një ndeshje perfekte, Sane do të shkëlqejë sërish!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 14, 2022 | 9:30


Dueli ndaj Italisë, Flik: Dua një ndeshje perfekte, Sane do të shkëlqejë sërish!

Hansi Flik ishte i qartë në deklaratën për shtyp para ndeshjes me Italinë, ndaj tyre duhet vetëm fitore për të dalë nga situata jo e mirë. Trajneri gjerman kërkon nga skuadra e tij ndeshjen perfekte.

FLIK

RRITJA E SKUADRËS – “Ekipi ka bërë përparim të mirë. Nuk kemi humbur ende një ndeshje, por në katër ndeshjet e fundit kundër kundërshtarëve mjaft të fortë ne kemi barazuar vetëm katër herë. Ne shpresonim për më shumë, dhe gjithashtu mendova se do të kishim bërë pak më shumë përparim. Siç thashë më parë, të katër ndeshjet përdoren për analizë, të cilat duhet t’i rregullojmë në shtator. Dhe kjo është detyra jonë tani”.

OBJEKTIVAT – “Ju mund t’i vendosni vetes synime. Nëse mund t’i arrini apo jo ato është krejtësisht tjetër gjë. Thjesht nuk më pëlqejnë katër barazimet sepse dua të fitoj. Dhe skuadra ndihet në të njëjtën mënyrë, ne duam të fitojmë ndeshje”.

ATMOSFERA NË SKUADËR – “Fitoret janë gjithmonë të rëndësishme për ekipin. Duhet të japim gjithçka sërish ndaj Italisë, me një fitore bindja se ke cilësi të mirë është shumë më e lartë”.

KUNDËRSHTARI – “Italia po bën shumë mirë. Ata kanë një skuadër të gjerë dhe gjithmonë sjellin freski në fushë. Duam ta stresojmë kundërshtarin, ta vëmë nën presion. Loja jonë e tranzicionit duhet të përmirësohet, këtu është fokusi ynë. Për t’i mundur ata do të na duhet një ndeshje perfekte”.

PROBLEMET NË MBROJTJE – “Ofensivës sonë nuk i mungon drejtimi, por vendosmëria dhe vullneti absolut për t’i shkuar deri në fund punës. Kjo kërkon bindje, por edhe freski dhe pas një sezoni kaq të gjatë, është e vështirë për ta gjetur”.

PËR SANENË – “Leroi ka potencial sensacional për të ndihmuar ekipin. Ai pati një paraqitje të jashtëzakonshme me kombëtaren nga shtatori deri në nëntor. Kjo është baza e tij dhe ne duhet ta ndihmojmë atë të kthehet atje ku ishte më parë”.

PANORMASPORT.AL