Dueli me Mejuedhër, Khabib kërkon që të ketë trajner… Majk Tajsonin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 19, 2018 | 17:03

Dueli me Mejuedhër, Khabib kërkon që të ketë trajner… Majk Tajsonin

Khabib Nurmagomendov arriti një fitore të merituar në duelin e shekullit përballë irlandezit, Mek Gregor. Luftëtari që përfaqëson ngjyrat e Rusisë tashmë duket se ka sfiduar legjendën amerikane të boksit, Flojd Mejuedhër i cili ka plot 50 fitore dhe asnjë humbje në sportin e boksit.

5089218-0-image-a-4_1539690339350

Por sipas asaj që bëjnë me dije mediat britanike si “The Sun”, Nurmagomendov i ka bërë ftesë legjendës së boksit, Majk Tajson që të jetë trajneri i tij në këtë sfidë. Megjithatë ende nuk kemi një zyrtarizim të kësaj sfide.

khabib mejuether

www.minuta90.com