Duelet direkte, Milani është kualifikuar në 4 nga 5 përballje me Mançester Junajtid

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 27, 2021 | 16:10


Duelet direkte, Milani është kualifikuar në 4 nga 5 përballje me Mançester Junajtid

Mançester Junajtidi dhe Milani janë ndeshur 12 herë mes tyre, nga të cilat 2 janë miqësore vere, të turneve verorë përpara pandemisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa 10 takimet e tjera janë të gjithë në Ligën e Kampioneve.

Europa-League

Por, edhe pse bilanci total është në baraspeshë të plotë, në fund të 180 minutave në fazën me eliminim direkt Milani ka mundur të kalojë në 4 nga 5 raste, konkretisht në sezonet 1957-1958; 1968-1969; 2004-2005 dhe 2006-2007.

Në të vetmin rast që Junajtidi ka mundur të eliminojë “Djallin” ka ndodhur në sezonin 2009-2010, në 1/8-at e Ligës së Kampioneve. Gjithsesi, sivjet do të jetë një tjetër kapitull për t’u shkruar, fundin e të cilit do ta mësojmë më datën 18 mars, dopio dueli i 1/8-ave të Ligës së Europës.

Precedentet

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/