“Dua të ketë respekt për këtë ekip”, Marantas ironi për arbitrin: E lavdëroj sepse…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 9, 2019 | 16:02

Kategoria Superiore LAJMI KRYESOR Luftëtari Të fundit

“Dua të ketë respekt për këtë ekip”, Marantas ironi për arbitrin: E lavdëroj sepse…

Trajneri i Luftëtarit, Giorgos Marantas, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, menjëherë pas ndeshjes me Teutën. Greku kërkonte fitoren në këtë ndeshje dhe ka falenduruar tifozët dhe ka kërkuar respekt për skuadrën.
jorgos marantas1

I kënaqur me barazimin? “Kështu siç shkoi ndeshja edhe me aksionin e fundit që humbëm me Dushkajn, që doja të fitoja, por luanim me një ekip që ishte i fortë. Luajtëm drejtpërdrejt dhe duhet ta pranojmë këtë pikë”.

Rënia dhe pikët që duhen? “Prandaj jam, i mërzitur, doja fitoren. Duhet të marrim më shumë pikë, edhe pse jam i kënaqur sot, pasi kur fitojnë kundërshtarët tanë, nuk na mjafton një pikë”.

Pikët që ju duhet? “Na duhen dhe të paktën 7 pikë që të arrijmë qëllimet tona. Nuk dua të ngre shumë pritshmëritë. Deri në fund të dhjetorit na duhen të paktën këto pikë, që të të bëhet dhe një merkato e mirë dhe të arrijë të kalojë disa ekipe që të qëndrojë. Kush do që të jetë trajner duhen përforcime në këtë ndeshje, s’ka rëndësi kush do jetë trajner. Ekipi është i tifozerisë dhe i falënderoj që ishin të pranishëm. Dua të ketë respekt për këtë ekip historik se ky ekip i ka dhënë shumë futbollit shqiptar. Të ketë më shumë respekt, nuk flas për arbitrat. Por, dua ti jap nderime arbitrit se ishte i zgjuar ka bërë dhe një meritë se i dha topin Teutës që ta luante topin shpejt”.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com