Drejt largimit nga Real Madridi, Zidan nuk i do më në ekip

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 4, 2020 | 15:42


Drejt largimit nga Real Madridi, Zidan nuk i do më në ekip

Real Madrid është në rrugën e duhur për të fituar La Ligan. Ekipit të Zidan i duhen 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit për të zyrtarizuar gjithçka.

bejl

Trajneri francez po mendon për sezonin e ardhshëm, dhe përveq afrimeve ka edhe largime. Kështu Zidan i ka bërë të ditur drejtuesve të klubit se nuk dëshiron më në skuadër Hamez Rogdrigez dhe Gareth Bejl. Reparti ofensiv i Real Madridit është i mbipopulluar, dhe Zidan ka vendosur të largojë uellsianin dhe kolumbianin. Bejl ka luajtur vetëm 100 minuta, kurse Hames Rodrigez ka startuar vetëm një ndeshje.

Zidan preferon të mbajë në skuadër Rodrigon dhe Asension, dhe të largojë Rodrigezin dhe Bejlin. Ofertat si për uellsianin ashtu dhe për kolumbianin nuk mungojnë, dhe Real Madridi mund të përfitojë nga shitja e dy lojtarëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com