Dramatike, Elbasani bie në Kategorinë e Dytë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 15, 2017 | 18:11

Dramatike, Elbasani bie në Kategorinë e Dytë

Dramë në futbollin shqiptar, ekipi i Elbasanit që një dekadë më parë shpallej kampion në Kategorinë Superiore ka humbur “finalen” e mbijetesës ditën e sotme ndaj Sopotit duke rënë matematikisht në Kategorinë e Dyte.

Dinamo - Elbasani 2

Në sfidën e zhvilluar në “Selman Stërmasi”, Sopoti i Librazhdit ka triumfuar me rezultatin 2-0 falë golave të Mirel Çotës në minutën e 36’ dhe Mumajesit në minutën e 75’.

Muharrem Dosti Elbasani

Edhe pse Elbasanit në ketë sfidë i mjaftone një barazim për t’i shpëtuar rënies, lojtarët e trajnerit Dosti kanë qenë të pafuqishëm duke e humbur ndeshjen.

www.minuta90.com