Dovedan: Barazimi në Gjirokastër, rezultat i drejtë. Na penalizoi dëmtimi i Guindos

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 19, 2019 | 16:11

Bylis Kategoria Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit

Dovedan: Barazimi në Gjirokastër, rezultat i drejtë. Na penalizoi dëmtimi i Guindos

Trajneri i Bylisit, Veljko Dovedan, foli ditën e sotme pas barazimit 1-1 në transfertë ndaj Luftëtarit.

dovedan

Në mikrofonin e “Supersport”, Dovedan u shpreh se barazimi ishte një rezultat i drejtë i fushës, ndërkohë që deklaroi se dëmtimi i Guindos e penalizoi disi ekipin, pasi është një lojtar prej të cilit varen në fazën ofensive.

A ishte barazimi rezultati më i drejtë?

Është një rezultat i drejtë barazimi sot.

Keni kontestime për gjyqtarin sot?

Ishte një arbitrim normal. Penalltia për ne ishte e pastër.

U kapët në kundërsulm disa momente. Mund ta bëni favoritin në çdo ekip?

Që në fillim të lojës humbëm Guindon, një nga lojtarët më të fuqishëm në sulm, që tërheq edhe ekipin. Pas kësaj dalje, ra edhe ritmi i lojës sonë.

Ekipi ka varësi nga Guindo?

Sigurisht që në sulm është lojtari kryesor i joni, tek i cili ne varemi.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com