“Do të synoj Botërorin e 2026”, legjenda e Italisë nuk di të ndalet: Do të jem në formë të mirë dhe 48 vjeç

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 28, 2022 | 16:30


“Do të synoj Botërorin e 2026”, legjenda e Italisë nuk di të ndalet: Do të jem në formë të mirë dhe 48 vjeç

Ish-portieri i Juventusit, Xhianluixhi Bufon, ka surprizuar fansat e tij me një intervistë të dhënë për “Gazzetta dello Sport”, ku thotë se do të luftojë për të arritur në Botërorin e 2026.

BUFON

“Nëse Italia mungon në këtë Botëror, unë do të synoj për tjetrin. Nuk do të habitesha nëse do të isha në formë të mirë dhe në moshën 48-vjeçare” u shpreh Bufon.

Kjo gjë i ka lënë tifozët e futbollit se portieri legjendar i Italisë, edhe pse në moshën 44-vjeçare, akoma nuk po e mendon të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Gjithashtu është duke synuar dhe të rikthehet në kombëtaren italiane.

PANORAMASPORT.AL