Ditë zie për tifozët e Atalantës, koronavirusi nuk kursen as njeriun e veçantë për ta

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 4, 2020 | 0:19


Ditë zie për tifozët e Atalantës, koronavirusi nuk kursen as njeriun e veçantë për ta

Një tjetër lajm i keq për Bergamon, më saktë për tifozët e Atalantës, duke qenë se Zakaria Kometi është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare, prej koronavirusit.

kometi

Kometi ishte një person tepër i veçantë për klubin bergamez, sepse u rrit te të rinjtë e Atalantës, luajti 14 vite si portier me skuadrën e parë dhe shërbeu si trajner edhe 17 vite të tjera.

ATALANTA1

Lajmi i trishtë u dha nga vajza e tij Laura, ndërkohë sa për të rikujtuar, ai u aktivizua si portier për Atalantën në 177 ndeshje të Serisë A dhe 11 ndeshje në Kupën e Italisë.

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com